Wymagania stawiane szefom

Nie tylko pracownik musi korzystać ze szkoleń

W wielu firmach jest tak, że od pracowników wymaga się regularnego podnoszenia swoich kwalifikacji. Osobą, która musi być stale na prowadzeniu, jeśli chodzi o rozwój osobisty, jest jednak szef – przed nim stoją najważniejsze obowiązki i naprawdę istotna rola w przedsiębiorstwie. Wybór dobrych szkoleń dla kogoś piastującego stanowisko kierownicze jest absolutną podstawą, bo wpływa to na jego możliwości rozwiązywania konfliktów, lepiej wykonywana jest kontrola nad poszczególnymi aspektami pracy firmy, pracownicy są lepiej zmotywowani i osiągają lepsze wyniki.

Dobry szef – dobra firma

Jeśli pracodawca unika pracy nad rozwojem własnym, nie może być dobrym przykładem dla zatrudnianych przez siebie osób. Nie jest możliwe skuteczne motywowanie kogoś własnymi osiągami, których nie ma, czy też nawiązywanie kontaktu z innymi biznesmenami, gdy brakuje umiejętności czy daru przekonywania. Stąd planując lepsze osiągnięcia, dalsze możliwości rozwoju dla firmy, szef powinien zacząć przede wszystkim od siebie. Oferta profesjonalnych szkoleń dla kadry zarządzającej składa się z bardzo ciekawych propozycji dotyczących niemalże dowolnego aspektu zarządzania. Dzięki tak rozbudowanym możliwościom wystarczy chęć i motywacja, by szybko zwiększyć swoje kwalifikacje.

Bo szef powinien dawać dobry przykład

Bywa też tak, że firma nawiązuje współpracę z inną firmą i kurs organizowany jest w siedzibie przedsiębiorstwa. To znacznie lepsze niż nawet najbardziej rozbudowane szkolenia internetowe, zwłaszcza jeśli istotne są oszczędności w cenie, a jakość powinna pozostać jak najwyższa. Szkolenie dla całego zakładu pracy nie pomija osoby szefa. Pracownicy wspólnie uczestniczą w całości kursu, a z uwagi na to, że w gronie znajomych najprawdopodobniej czują się znacznie swobodniej, są bardziej zmotywowani i lepiej przyswajają wiedzę.

2 komentarze

  • Richarda

    Najgorzej jest gdy osoby bez wiedzy i praktyki uzyskują stanowisko kierownicze. Wtedy pracownicy nie mają motywacji, bo mogą czuć się oszukani.

  • Urgen

    Ale przy wyborze szkoleń dla kadry zarządzającej trzeba naprawdę dobrze się zastanowić. Szkolenia kosztują kupę kasy, a dość łatwo trafić na ofertę korzystną tylko z nazwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.