Oferta szkoleń dla każdego
Żeby móc zdobyć dobrze płatną pracę, warto starać się o rozwijanie wiedzy i doświadczenia już od najmłodszych lat. Bardzo istotny jest wybór szkoły średniej, a później kierunku studiów (często też i uczelni). Po zdobyciu stopnia naukowego, dodatkową wiedzę czerpać można z możliwości takich jak szkolenia internetowe – za dość niską cenę uzyskuje się dostęp do ogromnych baz przydatnych informacji oraz ćwiczeń. Okazuje się więc, że wystarczy chcieć oraz umieć podejmować właściwe decyzje, by w krótkim czasie stać się docenianym specjalistą.
Co to daje?
Szkolenia jako takie pozwalają w krótkim czasie pozyskać cenne i konkretne umiejętności. Przeważnie kończą się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje. Mogą to być kursy niezbędne do podjęcia danego zawodu albo też prowadzić do lepszego zrozumienia jakiegoś wąskiego zagadnienia w branży. Osoby podejmujące się poważnych wyzwań, takich jak rekrutacja i selekcja pracowników, uczestniczą w kursach regularnie, chcąc być na bieżąco i poznawać najnowsze, świeżo opracowane techniki wykorzystywane przez pionierów w danej dziedzinie.
Czy to kosztuje?
Dobre szkolenia nigdy nie są tanie. Za jakość płaci się spore pieniądze, podobnie jak za możliwość pracy z jednymi z najlepszych nauczycieli. Gdy jednak dana osoba myśli poważnie o stałym rozwoju zawodowym, planuje kierowanie dużym zespołem składającym się z wąskich specjalistów, musi dbać o swoje umiejętności – będą one spoiwem dla firmy. Dlatego też właściwy wybór kursu odbywa się zawsze w oparciu o jego przydatność, nigdy o cenę i możliwość zaoszczędzenia.
Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którzy chcą wykonywać w Polsce działalność gospodarczą, mogą:
- założyć w Polsce własną firmę jednoosobową lub dowolną spółkę handlową
- świadczyć transgranicznie usługi – bez rejestrowania działalności w Polsce
- założyć w Polsce oddział lub przedstawicielstwo.
Państwami członkowskimi UE są: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Szwecja, Węgry, Włochy.
Państwami członkowskimi Europejskiego Obszaru Gospodarczego, poza państwami członkowskimi UE, są Norwegia, Islandia, Liechtenstein.
Własną firmę, dowolną spółkę handlową, oddział lub przedstawicielstwo mogą założyć w Polsce, także obywatele USA oraz Konfederacji Szwajcarskiej.
Umowy międzynarodowe Traktat o stosunkach handlowych i gospodarczych między Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki, sporządzony w Waszyngtonie dnia 21 marca 1990 r. oraz Umowa między Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, z jednej strony, a Konfederacją Szwajcarską, z drugiej strony, w sprawie swobodnego przepływu osób umożliwiają zakładanie działalności gospodarczej przez obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki i Konfederacji Szwajcarskiej na takich samych zasadach, jak obywatele polscy.
Obywatele państw, które nie należą do Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą:
- założyć w Polsce własną firmę jednoosobową lub dowolną spółkę handlową, jeżeli mają tytuł pobytowy, który do tego uprawnia
- założyć w Polsce spółkę komandytową, komandytowo-akcyjną, z ograniczoną odpowiedzialnością, prostą spółkę akcyjną i spółkę akcyjną
- przystępować do spółki komandytowej, komandytowo-akcyjnej, z ograniczoną odpowiedzialnością, prostej spółki akcyjnej i spółki akcyjną oraz nabywać i obejmować udziały lub akcje w tych spółkach
- założyć w Polsce oddział przedsiębiorcy zagranicznego, jeżeli ratyfikowane umowy międzynarodowe podpisane z Polską nie wykluczają takiej możliwości.
Wykaz ratyfikowanych umów międzynarodowych można znaleźć na stronie Internetowej Bazy Traktatów, prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
W mojej firmie jest niemalże wymóg uczestnictwa w szkoleniach. Większość pracowników jest kierowanych przez szefa na konkretne kursy, są one opłacone i świetnie zorganizowane.
Darmowe szkolenia są też całkiem dobre, ale nie uczą niczego wyjątkowego, lepiej zapłacić i uzyskać znacznie więcej.